Business

Wynajem magazynu – dlaczego warto?

By 25 marca 2017 No Comments

Jako właściciel dużej firmy, która cały czas się rozwija, w końcu zostaniesz zmuszony (efekt dobrego zarządzania) do zainwestowania w nowy magazyn, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Pozostaje jednak sporo wątpliwości odnośnie przyszłości firmy, dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wynajem magazynu, który jest wygodnym – a zarazem krótkotrwałym – rozwiązaniem.

Rzadko możemy powiedzieć, że któraś branża gwarantuje sukces na lata. Nie mamy recepty na biznesową długowieczność. Właśnie dlatego taki typ pozyskiwania powierzchni magazynowej zyskuje coraz szersze grono „miłośników”, którzy decydują się na 3 lub 5-letnie okresy najmu. W międzyczasie liczą na ustabilizowanie się sytuacji na rynku. Opcja na przeczekanie.

pexels-photo-209251

Najczęściej korzystają z niej firmy logistyczne (równie często firmy transportowe czy sieci dużych marketów), bowiem wynajem jest nie tylko opłacalny, ale również bezpieczny i elastyczny. Częściej można zmieniać branżę, lokalizację, wielkość powierzchni. Nie musimy się przejmować poszukiwaniami potencjalnego sprzedawcy.

Ponadto, nie ciążą na nas żadne obowiązki jako zarządcy nieruchomości, nie musimy nadzorować budowy, możemy szybciej rozpocząć działalność (podpisujemy umowę i wchodzimy do magazynu).

Wydawać by się mogło, że wynajmowany magazyn daje zbyt wiele ograniczeń. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej właściciele – wychodząc naprzeciw wymaganiom Klientom – dostosowują konstrukcję pod konkretną branżę, wymagania, sprzęt magazynowy i – przede wszystkim – towary.

Wynajem magazynu to także spora oszczędność czasu. Nie musimy ubiegać się o pozwolenie na budowę, szukanie działki. Czasem wystarczy tylko kilka godzin na znalezienie gotowego wynajmu, do którego można od razu się „wprowadzać” z całym sprzętem, regałami i pracownikami.

Idealne rozwiązanie zwłaszcza dla nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek, nie dysponując zbyt dużą ilością gotówki. Jeśli podpisujemy umowę na dłuższy okres, wtedy automatycznie koszt wynajmu się zmniejsza.

Leave a Reply