Bez kategoriiBusiness

Park rozrywki – czy warto w niego inwestować?

By 27 stycznia 2017 No Comments

Budowa centrum rozrywki i rekreacji, jest świetnym pomysłem, który ma szanse w szybkim czasie zwrócić koszty inwestycji. Nie jest to jednak prosta sprawa – aby zachęcić gości do odwiedzenia nowego obiektu do zabawy, która z pewnością nie będzie należeć do najtańszych, należy spełnić określone standardy jakości.

Lokalizacja

Rozglądając się za właściwą ofertą gruntów inwestycyjnych, warto zwrócić uwagę na samo położenie (czy posiada dogodny dojazd, ma kontakt z innymi atrakcjami, które nie są jednocześnie konkurencją obiektu), warunki techniczne (czy grunt pozwala np. na głębokie wykopy lub umieszczenie zbiorników wodnych) oraz czy uzyskanie zgód na budowę na tym terenie nie będzie okupione zbędnymi wysiłkami (sąsiedztwo z rezerwatem przyrody, zakaz uskuteczniania hałasu, żyzne gleby przeznaczone na uprawy, nie pod zabudowę).

Istotna jest także wielkość powierzchni działki, w zależności od projektu na obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy. Chętnie udzielimy konsultacji dotyczących projektu obiektu rozrywki oraz ewentualnych warunków technicznych, jakie powinna spełniać określona lokalizacja.

Ciekawa koncepcja

Ośrodków rozrywki jest już bardzo wiele. Polska wcale nie stoi w tyle. Posiadamy rezerwaty przyrody, parki linowe, ogromne ilości pływalni z parkami wodnymi, lodowisk oraz innych obiektów, które łączą rozrywkę z wypoczynkiem. Z tego powodu, aby inwestycja w kolejne miejsce tego typu była zasadna, należy dokładnie zaplanować, czego jeszcze nie ma, co może się spodobać, co zaintryguje oraz zaskoczy.

Jeśli atrakcji będzie tak wiele, że bilety nie będą mogły należeć do najtańszych, warto podzielić przestrzeń na określone karnety – od najtańszego, oferującego podstawowy zakres rozrywki, po najdroższy – wzbogacony o nowoczesne rozwiązania technologiczne. W dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele możliwości do skonstruowania ciekawego obiektu wypoczynkowego. Istotny jest jednak kapitał oraz współpraca ze specjalistami różnych dziedzin.

Spójność i konsekwencja

Inwestor powinien dokładnie wiedzieć, z kim wychodzi ze swoją przyszłą ofertą, czego oczekuje oraz na jaki typ rozrywki chce postawić. Czy ma być to „mroźna kraina”? A może „dzika dżungla” zbudowana wewnątrz ciekawego architektonicznie budynku? Koncepcja estetyczna powinna iść w parze z praktycznymi zastosowaniami obiektu.

Instalacje obecne wewnątrz centrum rekreacji oraz system poruszania się w danym obiekcie, powinny być proste i klarowne. Rodziny z dziećmi oraz szkolne wycieczki, sami z siebie powodują wystarczająco dużo hałasu i zamieszania. Warto, by instrukcje przedstawione gościom były łatwe w realizacji oraz by ewentualne egzekwowanie szkód nie było skomplikowane dla inwestora.

Warto pamiętać, że oddanie obiektu budowlanego pod użytkowanie tłumom obcych ludzi, znacznie zwiększa ryzyko szybszego zużycia się instalacji obecnych na terenie nieruchomości. Właśnie dlatego należy zorientować się w przepisach prawnych o podejść do takiej inwestycji z jak największą świadomością.

 

 

 

Leave a Reply