Business

Przestrzeń dla artystów

By 13 grudnia 2016 No Comments

Niejednemu artyście, marzy się ogromna pracownia – każdy ma swoją określoną wizję. Nie jest tajemnicą, że do wykonywania zawodu jubilerstwa, malarstwa, czy rzeźbiarstwa, konieczne jest posiadanie przestrzeni.

Przestrzeń to nie tylko większe możliwości techniczne, ale i warunki do pobudzania kreatywności i pojawiania się coraz nowszych inspiracji.

W obrębie Poznania znajduje się wiele gruntów inwestycyjnych oraz magazynów, które świetnie nadają się do pełnienia roli pracowni artystycznej. Poza stworzeniem w nich samej przestrzeni warsztatowej, możliwe jest także wydzielenie hali prezentacji aktualnych prac oraz butiku.

Racjonalne podejście do aranżacji przestrzeni, może skutkować poprawieniem wizerunku artysty. Stworzenie profesjonalnego atelier, świadczy o zaangażowaniu i poważnym podejściu twórcy do jego pasji. Koneserzy sztuki dostrzegają takie niuanse i chętnie wspierają działania rokującego artysty.

Magazyny do wynajęcia w Poznaniu nie muszą być wykorzystane w sposób oczywisty. Ich odseparowanie od ścisłego centrum miasta, daje możliwości na zasięgnięcie spokoju. W przypadku, gdy twórcy bardziej zależy na kontakcie z ludźmi, możliwe jest wybranie lokalizacji z dobrą komunikacją miejską.

W Polsce istnieje już wiele ciekawie zaaranżowanych miejsc. Artyści charakteryzują się nowatorskim podejściem zarówno do swoich dzieł, jak i przestrzeni, która służy im tworzeniu. Modne staje się łączenie różnych koncepcji – np. malarze zapraszają do swojego atelier architektów, rzeźbiarzy, pisarzy, czy projektantów mody.

Dzięki temu, posiadacze dużej przestrzeni artystycznej, mogą pobierać opłaty za wynajem określonego terenu, co także przyczynia się do zwiększenia możliwości rozwoju ich pasji.

Koneserzy, predestynujący do bycia pewnego rodzaju mecenasami sztuki, także mogą pokusić się o inwestycję w grunty pod zabudowę obiektu przeznaczonego na użytek artystyczny. Pragnąc włożyć pieniądz w postęp działań polskich twórców, mogą zapewnić im przestrzeń do rozwijania skrzydeł.

Poznań to miasto, które uwielbia sztukę. W dalszym ciągu brakuje miejsc, w których można ją poczuć pełną piersią. To luka, którą warto zapełnić kreatywnym pomysłem.

Jako firma z bogatym doświadczeniem i zorientowaniem w branży nieruchomości, służymy pomocą oraz cenną radą. Z przyjemnością wysłuchamy Państwa wizji i dostosujemy do niej najlepsze rozwiązanie, zarówno pod względem możliwości technicznych, jak i cenowych.

W Poznaniu istnieje jeszcze sporo miejsca, które można zagospodarować inaczej, niż poprzez wybudowanie kolejnego centrum handlowego. Konsumpcjonizm można zastąpić wrażliwością na sztukę. Inwestycja w kulturę, jest jednocześnie zaangażowaniem się w rozwój intelektualny społeczeństwa.

Leave a Reply