Business

Przestrzenie coworkingowe cz. 2

By 15 listopada 2016 No Comments

W poprzednim artykule, wspominaliśmy o zasadności zakupu gruntów inwestycyjnych pod budowę przestrzeni coworkingowych. Wiemy już, dlaczego jest to bardzo przyszłościowy plan. Jak należy zrealizować tę biznesową koncepcję, by okazała się ona strzałem w dziesiątkę? Warto uczyć się od najlepszych.

Lokalizacja

Nie może być przypadkowa. Przestrzenie coworkingowe powinny wyróżniać się świetną lokalizacją. Połączenia rozwidlające się z różnych zakątków miasta, możliwość szybkiego i bezproblemowego dojazdu, czy okoliczne atrakcje, stanowią siłę takiego biura do wynajęcia.

Możliwości biura

Niezwykle istotne jest zaoferowanie pracownikom odpowiedniego zaplecza technicznego. Dostęp do Internetu (najlepiej przez dwa źródła: światłowód, radio), odpowiednia ilość gniazdek, stanowisk pracy, siedzisk różnego typu (dla samotników lubiących izolację, do prowadzenia burzy mózgów, dla grafików posiadających specjalistyczne tablety itp.). Oświetlenie, wentylacja, system kanalizacyjny oraz energia cieplna. Zgodnie z zasadą Maslowa – by myślał mózg, muszą zostać zaspokojone wszystkie inne (fizjologiczne) potrzeby.

Estetyka biura

Skoro Klient płaci, ma prawo także wymagać. Poza funkcjonalnością budynku, niezwykle istotna jest jego estetyka. Popularne są powierzchnie biurowe w stylu industrialnym – do tego kilka wielkoformatowych obrazów i ciekawe detale.

Dobra reklama

Chociaż pozytywna poczta pantoflowa jest najlepszą wizytówką, najtrudniejsze są początki. Aby przebić się do odpowiedniej grupy potencjalnych odbiorców, warto stworzyć koncepcję zabiegów marketingowych, które w mediach będą obecne jeszcze przed ukończeniem budowy obiektu.

Dodatkowe atrakcje

Zapraszanie do współpracy firm, oferujących różne usługi, jest w przypadku posiadania przestrzeni coworkingowych, bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu, wynajmujący przestrzeń pracownicy, będą do niej chętnie wracać. Najlepsza kawa w mieście, masaż, joga, czy zajęcia relaksacyjne, stanowić będą idealne uzupełnienie panującej atmosfery.

Poznań – miasto możliwości

Obecnie coworking jest najpopularniejszy w USA, Chinach, Indiach, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemcach. W Warszawie istnieje już 74 przestrzeni coworkingowych, podczas gdy w Poznaniu dopiero 7. Oznacza to, że w okolicach Wielkopolski już teraz warto pomyśleć o inwestycji w odpowiednie grunty. Jako profesjonaliści w swojej branży, jesteśmy w stanie doradzić tereny, które sprawdzą się w tego typu działalności. W przypadku zainteresowania tematem, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Leave a Reply