Bez kategoriiBusiness

Biuro doskonałe

By 26 października 2016 No Comments

Jak będzie wyglądać biuro przyszłości? W zależności od branży, obserwujemy równoległe zmiany różnych koncepcji. W końcu firma firmie nierówna – specyfika pracy w każdej z nich jest inna. Dlatego tak ważna jest znajomość obranej działki. Zapewnienie możliwie najlepszych warunków pracy dla zatrudnionych, stanowi klucz do sukcesu.

Ku postępowi

Przy odpowiednim standardzie pracy, pomoc coach’a okazuje się zbędna. Pracownicy, którzy lubią przychodzić do biura, czerpią satysfakcję z wykonywanych obowiązków oraz odczuwają korzyści materialne, z pewnością nie zaczną migrować między konkurencjami.

Symbolem dwudziestowiecznego postępu cywilizacji, była budowa obiektów komercyjnych, zaczerpniętych prosto z wizji najsłynniejszych futurologów. Strzeliste szklane biurowce zaczęły przepełniać miejską przestrzeń. Do pewnego momentu wydawało się, że dalszy rozwój będzie podążał w tym samym kierunku, tymczasem standardy diametralnie się zmieniły wraz z nadejściem początku XXI wieku.

Nie budynki, lecz miejsca

Zamiast skupiać uwagę wyłącznie na obiekcie budowlanym, coraz więcej przedsiębiorstw planuje zagospodarowanie dużych powierzchni w parki, restauracje, pływalnie, siłownie, ośrodki SPA, czy noclegownie. Wszystko po to, by zwiększyć atrakcyjność oraz poczucie satysfakcji z bycia pracownikiem zatrudnionym przez firmę, którą stać na takie atrakcje.

Decyzja o zakupieniu dużej powierzchni gruntów inwestycyjnych, daje świadectwo rentowności przedsiębiorstwa. Powszechna dziś telepraca, jest tak wygodnym rozwiązaniem, że aby ściągnąć pracowników do biura, naprawdę należy się postarać. Stawianie budynków ciekawych pod względem architektonicznym, spełniających określone parametry techniczne i wymogi środowiskowe, zapewnia pozyskiwanie kompetentnych pracowników.

Kreatywni giganci

Wiedzą o tym największe światowe korporacje, jak Google, czy Amazon, gdzie dochodzi do ogromnych inwestycji w atrakcyjne zagospodarowanie powierzchni biurowych. W nowej siedzibie Amazonu, pracownicy mają doczekać się szklarni z roślinami, które sami będą mogli w wolnym czasie hodować, natomiast Google w 2016 roku rozbudował swoją siedzibę o park z drzewami pomarańczowymi oraz ścieżkami rowerowymi.

Nasza firma działa zgodnie z panującymi trendami oraz prognozami przyszłości. To nie zmienia faktu, że dostosowujemy indywidualne rozwiązania dla każdego Klienta.

Leave a Reply