Bez kategorii

Mały poradnik inwestycyjny – nieruchomości komercyjne

By 1 sierpnia 2016 No Comments

Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych wciąż zyskują na popularności. Jest to możliwe dzięki względnie niskiej inflacji w skali międzynarodowej, znacznej poprawie gospodarczej oraz dostępności niedrogiego kapitału. Jak zacząć inwestować i na co najbardziej zwrócić uwagę?

Online-InvestmentWarto zadać sobie pytanie, czego właściwie oczekujemy i co nas interesuje. Dostępny jest szereg rozwiązań w kwestii nieruchomości komercyjnych – od gruntów inwestycyjnych po magazyny do wynajęcia, stąd wypada sprecyzować swoje plany i skupić się na konkretnych obiektach.

Kiedy potencjalny cel został już ustalony, należy zająć się lokalizacją nieruchomości i wciąż pod uwagę wszystkie okoliczności, które mogą wiązać się z inwestycją. Mianowicie, planowanie przestrzenne, kwestie podatkowe, ewentualność renowacji nieruchomości, korzystna odległość od miejsca zamieszkania, która pozwoli na wypadkowy nadzór prac remontowych. Lokalizacja ma także duże znaczenie gospodarcze – wpływ na rozwój firm, mieszkańców oraz komunikację i infrastrukturę.

Handshake financial deal conceptCo więcej, istotnym aspektem jest to, na co może pozwolić nam rynek, a więc nasycenie rynku, unikatowość naszej inwestycji, ceny najmu lub kupna, rentowność. Opłacalność lokowania kapitału w nieruchomości komercyjne jest niezwykle ważna, ponieważ jeszcze przed zawiązaniem transakcji każdy liczy na jak najszybszy zwrot kosztów inwestycyjnych.

W Polsce utrzymuje się tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne. Inwestorzy rozważnie lokują swój kapitał, ale zgodnie twierdzą, iż bez rozsądku w biznesie nie odnosi się sukcesów. Utrzymanie dobrych relacji z najemcami lub kupcami oraz właściwe zarządzanie nieruchomością to komponenty powodzenia inwestycji.

Pozdrawiamy, Isalscy.pl