Bez kategorii

Boom na nieruchomości komercyjne w Polsce

By 20 czerwca 2016 No Comments

Ostatnie statystyki dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce są bardzo optymistyczne. W pierwszym kwartale 2016 roku odnotowano wzrost inwestycji, a wartość sfinalizowanych transakcji wyniosła ponad 500 mln €. Co sprawia, że rynek utrzymuje się na tak wysokim poziomie?

zrodlowy-1

Prawie 5% wzrostu w skali roku cieszy ekspertów z branży. To dobrze świadczy o kondycji rynku i zainteresowaniu wynajmem pomieszczeń biurowych.

Powierzchnie biurowe do wynajęcia w dużych aglomeracjach osiągnęły nieprzeciętne wskaźniki. Przy tym na atrakcyjności zyskuje i równolegle rozwija się regionalny rynek nieruchomości komercyjnych. Inwestorzy lokują swój kapitał na rynku regionalnym, sugerując się wzrostem wkładów w dużych miastach.

Największym powodzeniem cieszą się warszawskie obiekty biurowe klasy A, które zlokalizowane są z dala od ścisłego centrum. Inwestorzy coraz częściej odchodzą od lokowania kapitału w biurowce znajdujące się w centrum miasta.

11

Co wpływa na wartość nieruchomości komercyjnych?

Z pewnością nowoczesne udogodnienia, obecność restauracji, klubów fitness, barów czy strefy relaksu. Istotna jest dobra infrastruktura, lokalizacja, a także zoptymalizowanie powierzchni najmu oraz umowy długoterminowe, które gwarantują finansową stabilność.

Mocny początek roku dla rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce stawia pozytywne prognozy na koniec 2016 roku. Bilans wskazał na 4 główne transakcje, których wartość stanowi 50%  wszystkich kontraktów. Na podium inwestorów plasują się Amerykanie z 27% wkładem w rynek nieruchomości oraz Polacy i Brytyjczycy z 19% notą.

Analitycy szacują, iż do końca roku na rynek zostanie dostarczonych 708.000 m2 biur, przede wszystkim w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Zaobserwować będzie można spadek średnich stawek czynszów bazowych i efektywnych.

Pozdrawiamy, Isalscy.pl

Leave a Reply